טיפים לבחירת פסנתר יד שנייה

כל מה שרציתם לדעת על פסנתר יד שניה ולא העזתם לשאול

תמיד חלמתם על רכישת פסנתר אך התקציב העומד לרשותכם אינו מאפשר לכם לקנות פסנתר חדש היישר מאולם התצוגה? רכישת פסנתר יד שניה בהחלט יכולה לענות על מבוקשכם אבל ישנם מספר אלמנטים אותם כדאי לקחת בחשבון בעת הרכישה.

כמו בכל מוצר יד שנייה אחר, גם לפסנתר יד שנייה יש עבר שלא ניתן להוציא מהמשוואה. אמנם ההשקעה הכספית בפסנתר יד שנייה עצמו יכולה להיות נמוכה יחסית, אך הכסף שאתם עלולים להוציא עבור התיקונים השונים של הפסנתר, עקב מצבו הטכני הלקוי, יכול לחבל בכדאיות העסקה. אם כן, מה כדאי לבדוק בעת הרכישה ומהם הסימנים אשר יתריעו בפניכם כי מדובר בהשקעה כספית גבוהה יותר מהנראית לעין? לפניכם מספר תשובות על שאלות אלו.

 

 

אלמנטים שכדאי לבדוק בעת רכישת פסנתר יד שנייה

בדומה למכונית משומשת, אותה לעולם לא תרכשו מבלי לראותה לפני כן, יש לבצע בחינה פיזית של הפסנתר לפני הקנייה, דבר המקבל משנה תוקף כאשר מדובר ברכישה מידיים פרטיות.

 

בנוסף לכך, כאשר מבקשים לרכוש פסנתר יד שנייה, כדאי להיעזר בשירותיו של מכוון פסנתרים מקצועי. אמנם תצטרכו לשלם סכום מסוים עבור שירות זה אך השקעה זו יכולה לחסוך לכם הוצאת כסף מיותרת בעתיד.

 

בבואכם לבחון את כלי הנגינה עליכם לבחון ארבעה דברים עיקריים:

 

שלד הפסנתר - כדאי לבחון האם יש סדקים בתיבת התהודה של הפסנתר, דבר אותו ניתן לגלות בצדו האחורי של הפסנתר. כמו כן, יש לבדוק בקפדנות את גוף הפסנתר, כדי לראות אם אין בו תולעי עץ, הניתנות לגילוי על פי חורים קטנים בפסנתר. מעבר לכך שתולעי העץ יכולות להרוס את הפסנתר באופן מוחלט, הן עלולות לפגוע ברהיטי עץ אחרים בבית.

 

מפתחות הכיוון והמיתרים- כדאי לבחון האם יש חלודה במפתחות הכיוון ובמיתרים, מאחר וחלודה יכולה לגרום לשחיקה מהירה יותר של חלקים אלו. כמו כן, יש לבדוק האם יש סדק במבנה עליו יושבים המיתרים. פסנתר אשר יש לו סדק במבנה המיתרים, יהיה בלתי ניתן לכוונון מדויק ולכן נזק כזה נחשב לבלתי הפיך.

 

פטישים – כדאי לבדוק האם הלבד שעוטף את הפטישים לא נשחק מרוב שימוש. פטישים שחוקים דורשים החלפה לפטישים אחרים, דבר אשר עלול לעלות סכום נכבד.

 

מכניקה פנימית – פסנתר מורכב מחלקים פנימיים רבים, אשר עשויים מעורות ולבדים. כדאי לבחון חלקים אלו בקפידה, מאחר ואם יימצא שהם שחוקים מרוב שימוש, יהיה עליכם לתקן את הפסנתר.

 

כדאיות רכישת פסנתר יד שניה

 

באופן יחסי, רכישה של פסנתר יד שנייה היא כדאית יותר מרכישת פסנתר חדש, בעיקר בגלל שמחירו של הפסנתר המשומש הנו נמוך בצורה משמעותית ממחירו של פסנתר חדש. חנויות רבות מציעות פסנתרים יד שניה, אשר נבדקו בקפידה ונמצאים במצב טכני מצוין. לכן, לפני שאתם בוחנים רכישה של פסנתר יד שנייה, כדאי שתבדקו בחנויות אלו. במידה והנכם מעונינים לרכוש פסנתר מבעלים פרטיים, כדאי לבצע בדיקה קפדנית ומדוקדקת. עדיף לבצע רכישה זהירה ושקולה, מאשר להצטער אחר כך.

 

 

 

 

 

ערוץ היוטיוב של ארט סטודיו


Loading...