כל מה שלא ידעתם על הבידורית

מהי בידורית?

בידורית היא לא סתם רמקול או מגבר, בידורית היא מערכת הגברה שלמה שמסתכמת בגוף אחד. מרכיבי הבידורית הם: רמקול, מגבר, מיקסר, נגן מדיה, מיקרופונים, אפקטים לשירה וסוללה נטענת.
אז כמו שכבר כנראה הבנתם- היתרון הגדול של הבידורית הוא העובדה שזוהי מערכת הגברה שלמה בגוף אחד, מה שנקרא- "ALL IN 1" וכמובן הסוללה הנטענת- מה שאומר שאתם לא צריכים שקע לחשמל ויכולים ליהנות מהבידורית בכל מקום- בבית, ביער, בים, במסיבות טבע ועוד.

זה נשמע נחמד ומשתלם- גוף אחד שיסדר לכם את האירוע, בים, בבית או בכל מקום אחר. אבל לפני שאתם ממהרים לחנות לקנות את הבידורית, שווה לכם לעצור רגע ולהבין לפרטי פרטים את הבידורית ואת מרכיביה, איך לבחור את הבידורית הכי מתאימה לכם מתוך המבחר הענק שיש היום בשוק, ועל הדרך גם תבינו למה טווח המחירים גדול כל כך ובמה שווה להשקיע.

קריטריונים לבחירת בידורית

* נפח סוללה: נפח הסוללה הוא קריטי מאוד, כאחת מתכונותיה הבולטות של הבידורית. לבידוריות נפחי סוללה שונים- מהפשוטות ביותר שעובדות כשעה אחת בלבד ועד האיכותיות ביותר שיכולות לעבוד 10 שעות ברציפות ללא הטענה. טעינה מלאה של הסוללה לוקחת בין 4 ל-6 שעות.

* המיקרופונים: הבידורית מגיעה עם מיקרופון יחיד עד שניים, וברוב המכריע של המקרים מדובר במיקרופונים אלחוטיים. בדגמים יוקרתיים של בידוריות ניתן ואף מקובל להחליף את המיקרופון הידני במדונה, או להוסיף אותה. את המיקרופונים שמגיעים עם הבידורית לא ניתן לבחור בהתאמה אישית, משום שהמיקרופון מגיע בחבילה אחת ביחד עם הבידורית. כמובן שככל שרמת הבידורית עולה, כך גם איכות המיקרופונים גבוהה יותר.
דבר אחרון לגבי המיקרופונים- מיקרופונים אלחוטיים שמופעלים ע"י סוללות של V1.5 יעניקו לכם חיסכון ענק לעומת סוללות V9.

* תדרים: חשוב לוודא שהתדרים של המיקרופונים חוקיים ומתאימים לשימוש בארץ. שימו לב! בשוק ישנן בידוריות רבות שהגיעו לארץ בהברחה והתדרים שלהן אסורים לשימוש בארץ.
מה ההשפעה שעלולה להיות לתדרים לא מורשים? באמצע המסיבה שארגנתם תשמעו הפרעות ורעשים בצליל ובמקום לשמוע את המיקרופונים, תשמעו תדרים של המשטרה, צוותי הצלה או תדר לא מורשה אחר שלא שייך לכם.


רשימת תדרים חוקיים:
1. תדרי UHF (תדרים מקצועיים): 794.000 ß 806.000 (MHz)
2. תדרי VHF (תדרים חובבניים):

  • 174.00 ... 174.75
  • 178.15 ... 179.25
  • 181.00 ... 181.75
  • 185.15 ... 186.25
  • 202.00 ... 202.75

 

* נגן מדיה: קיימים סוגים שונים של נגנים אשר מובנים בבידוריות: נגן CD, נגן DVD ונגן mp3 (חיבור USB). עליכם להחליט אילו נגנים רלוונטיים לכם ולבחור בידורית בהתאם. לדוגמא- הבידורית המתאימה ביותר לבית ספר היא בדרך כלל בידורית עם נגן CD, מפני שהשימוש הנעשה בדיסקים הוא מרובה.

* המיקסר: המיקסרים שמובנים בבידורית דומים יחסית אחד לשני וההבדלים ביניהם אינם קריטיים מידי. מה שכן חשוב שתבדקו הוא מספר הכניסות של המיקסר (בהתאם לצרכים שלכם)- ככל שהוא גדול יותר, המיקסר כנראה גם משוכלל יותר.

* ניידות: הבידורית היא בדרך כלל ניידת ונוחה לשינוע ממקום למקום, זה הוא אחד מהיתרונות העיקריים שלה כמערכת הגברה שלמה בגוף אחד.
שימו לב- קיימות בידוריות קטנות וגדולות, ולרבות מהן יש ידית נשיאה חזקה, או ידית גרירה המכונה "טרולי", אם העניין רלוונטי לכם- אל תשכחו לבדוק אותו.

טיפים אחרונים

* בידורית קונים בחנות מקצועית בעלת מעבדת שרות המתמחה במערכות הגברה, שתוכל לתת לכם שרות מקצועי ואמין לאורך זמן. הבידורית היא מוצר שביר שמכיל רכיבים רבים ולכן רכישה שלא במקומות אמינים תכניס אתכם למעגל אינסופי של צרות.

* אנחנו ממליצים שתשקיעו מאמץ ותגיעו לתצוגה לשמוע את עוצמת הרמקול והמגבר המובנה של הבידורית, במקום להסתמך על נתונים רשומים באינטרנט. אם כבר להשקיע ברכישה, אז שתדעו על מה אתם משלמים.

* מאוד לא מומלץ לפרוק את הסוללה עד 0%. תהליך זה הורס אותה ומקצר את חייה.

* לא לשכוח את הסוללה בטעינה ולא לשכוח אותה דלוקה, אתם מקצרים לה את החיים.

* זה שיש לבידורית שלכם ידית גרירה (טרולי) זה לא אומר שאפשר לגרור אותה בחול, בהרים, באבנים או במסלול מכשולים- זה הורס את הגלגלים ושובר אותם. הגלגלים מיועדים למשטח חלק בלבד.

* תדרים של מיקרופונים הוא עניין שנראה לרבים כזניח ולא משמעותי, ובגלל זה נזכיר שוב שעליכם לוודא שאתם רוכשים מוצר חוקי ובדוק. ואם פספסתם אז הכנו לכם את רשימת התדרים החוקיים ב"קריטריון התדרים".

 

מקווים שעזרנו, ואם יש שאלות או בעיות אחרות אתם מוזמנים להתקשר אלינו, ארט סטודיו, ואנחנו מבטיחים לעזור לכם בצורה המקצועית ביותר ולהתאים לכם את הבידורית המושלמת בשבילכם! 

ערוץ היוטיוב של ארט סטודיו


Loading...